Розплідник декоративних культур Гуменюка М.С. - Посадковий матеріал декоративних і плодових рослин

Дзвоніть зараз!
Посадковий матеріал декоративних і плодових рослин

Часопис Розсадника декоративних культур Мирослава Гуменюкка за травень 2025 року.

1.5.2025.

 План робіт собі на день написав.

Домашню сонячну електростанцію заставив з рану працювати.

Обхід Розсадника зробив. Побачив що маю робити в першу чергу, що почекає.

Заповнював овочеву грядку.  

Далі, за зробленим вчора один ряд з чотирьох 12 літрових контейнерів зайняла квасоля кущова спаржева. В якості ущільнювача салат Одеський кучерявець.

Цибуля порей. Розсаду в контейнерах Д5 перевалював в  контейнери 1.5 л. 3ящики по 15штук. Склали один ряд.

 Кабачки Кавілі 4 Х 12л. + кріп по периметру кожного контейнера. В надії отримати його молоду зелень, до поки ті кабачки розростуться, й закриють собою всю площу.

 Розвантажував прикоп. Висадив в контейнери 0.5л залишки сіянців медвежого горіха. Розпочав висаджувати в контейнери 0.5 л сіянці акації білої.

 Добавилось в контейнерах Д12 відкопків чубушника мілколистного.

Під позапланову поїздку до Турбова підготовлені й запаковані всі на той момент оплачені замовлення. Зустрічайте!

 Докачав в яму води.

Полив посівне відділення та заливні грядки на сховищі.

 Кухня. Зазвичай овочеве рагу тушкують в сковорідці. А я сьогодні його зробив не так. Якщо це можна назвати овочевим рагу. Побігав по садибі. Зібрав врожай молодих пагонів кропиви, хмелю, лілейника, липи, медуниці, часничниці, клекачки перистої, цибулі слизуну. Покришив. Відварив в підсоленій воді разом з дрібно порізаними порціями курки та бекону. Відцідив. Добавив яблучного оцту, олії, спецій. Варене яйце. Вінницький чорний хліб. Й непоганий обід вийшов.

 На вечерю зварив вівсянку з куркою, беконом, й порцією замороженої зелені дикоросів. А виручають! Поки ті кабачки, помідори, перці, баклажани… , вродять, має бути в морозилці завжди на підхваті наморожена порційно зелень дикоросів. Бо купувати  овочі зараз на зараз, по ціні, так разів в 20 дорожче за їх ціну в сезон, якось не хочеться.

Опрацював нові замовлення. Підтвердив. Обов’язкові умови, яким відповідають заявлені ціни, нагадав. Де потрібно проконсультував. А потрібно консультувати часто. Оплачені замовлення роздрукував.

Читав й вислуховував Ваші подяки. Окрилює на більше.

З Інтернетом щось не так. Вчора вечері заплатив вже не 250, а 300 гривень наперед за місяць користування. День пройшов нормально. А пізно ввечері, мені розказують, що потрібно знову поповнити рахунок. Хто бреше? Банк взяв гроші й не послав куди потрібно? Чи Лайфсел взяв гроші й зробив вигляд що не брав їх? Питання скоріше риторичне. Бо який злодій признається, що він злодій.

Зробив ряд фотографій. Котрі вийшли вдалими, відразу й обробив, та застосував в Фейсбуці на своїх сторінках. Привертаючи увагу ними й до самого Розсадника.

 Багато з запланованого не зробив. Чим ближче до вечора, тим моя здатність працювати ставала слабшою…

.

 Яблуня декоративна Спектабіліс порадувала цьогоріч рясним цвітінням. До речі, цією зимою її защіпив. Як все зростеться, я й в прямому, й в переносному сенсі, то побачите її в каталозі.

 

 

 Вся в цвітові яблуня декоративна плакуча червоноплідна.

  Не перестає цвісти церціс європейський. Для справки, бачив його сходи з підзимних посівів в посівном  відділені. Й в контейнери Д12 висаджений. Тож скоро буде віднговлений в продажу.

 

2.5.2025.

 Придумав чим займусь сьогодні. «Придумав»! Це гучно сказано. Що тут особливо думати? Потрібно продовжувати, й завершувати  розпочате.

 Тільки Сонце блиснуло, спішу дати роботу домашній сонячній електростанції.

 Обхід розсадника. Маю побачити, що там, де, та як. Побачив. Є думки.

 Проблеми з Інтернетом з ранку не ділись самі по собі. Моїх 300 гривень наперед заплачених мені «простили». Вирішив питаня. З деякими зусиллями додзвонившись в техпідтримка Лайфсел, що надає мені послуги підключення до Інтернету. Виявляється мій тарифний план вже не 300 гривень, а 349… А де 300? Промовчали. Як їх й не було. Оплатив 350 гривень, й за декілька хвилин Інтернет підключився. Працюю далі.

Розвантажую прикоп. В контейнери 0.5 літра пересаджую все що там є. Й що розмірами коріння входить в ті 0.5 літра коріння.

Цибулю порей в 1.5 л контейнери з контейнерів Д5 перевалюю. Мене хватило на 3 ящики по 15 штук. Якраз один ряд на заливній грядці. Далі буде6 ряд 12 літрових контейнерів з огірками. Посіяв. З ущільненням листовою петрушкою.

 Завантажив сушарку сумішшю молодої зелені кропиви, та хмелю. Наступну зиму маю зустріти з мінімальними потребами купувати щось їстівне для себе.

Докачав в яму води до верху.

Поливав. Все куди досягнув струмінь води за теплицею №2. Де серед іншого, це локація з деревом медвежого горіха, й під ним грядки з черемшею. Таки моя ідея працює! Як буде грядка з черемшею, буду регулярно поливати й сам горіх. Й все що навколо нього… Й в теплиці №2 все гарненько пролив. Й грядки, що перед теплицею №2 зволожив, як мені здається, непогано.

 Добавляється рослин й в контейнерах Д5 та Д12. Щоб на грядках не було вільних місць.

 Кухня. А мене все тягне на експерименти. Завів собі документ в Ворді «Натуральне господарство». Туди виписав свої плани, що маю посіяти на цей рік для розширеня асортименту овочів на кухні. А нижче по тексту почав писати, що їстівного можу використовувати з оточуючої мене природи. От серед іншого там з’явився запис про осет. Виявляється десь його вживають в їжу. Оттакої! Ніколи б сам  не додумався. А в мене в міжряддях грядочки з туями, що ростуть в ґрунті, якраз поселився осет. Йому й мульча не завада. Й регулярні прополки… Накопав пучок гарний молодих рослин. На кухні відділив корені від розеток молодого листя. Помив, почистив. А та мульча з тирси на тому осоті кругом! Прийшлось повозитись. Дещо вимочив в воді. Пишуть, він гірчить. Окремо відварив. Перша дегустація. Смак коріння вареного мені не зовсім сподобався. Таке… А от смак зелені осоту не викликав негативних емоцій. Нейтральний. А це те що мені й потрібно. Я вже знаю як той нейтральний смак направити в потрібному мені напрямку. Там же, на грядці з туями, як бур’ян, росте самосів часнику. Копнув 3 стебла однозубок. Окреме зауваження. А це ідея! Вирощувати часник не на головки, а збирати зеленим в фазі однозубок. На кшталт цибулі порею. Тож сьогодні буду їсти салат з осота. Відварена, порізана зелень осота, зелені пагони дрібно покришеного часнику, пів яблука було в холодильнику, потер. Кисломолочний сир. Варені яйця. Яблучний оцет, духмяна олія для салатів, йодована сіль. Приправи. Універсальна, італійські трави, прованські трави. Без фанатизму. Вимішав. Й з чорним вінницьким хлібом так мені гарно той салат з осоту зайшов!

 Були нові замовлення. Підтвердив. Умови, яким відповідають заявлені ціни нагадав. Важливо! Адже все має свою ціну. Й часом вона перевищує ціну самих рослин. Тож вчитуйтесь  уважно. Щоб не було як в тому одеському анекдоті. «Вам шашечкі, ілі єхать?» Якщо вам «шашечки», а не їхати, то або доплачуйте, або нехай вас «повезе» інший. Де ті «шашечки» вже включені в ціну. Консультую. Бо ж хочу, щоб в мене купленими рослинами  все було гаразд. Оплачені замовлення вже й роздрукував.

Ряд подяк за недавно відправлені посилки так гарно підняли мені настрій! Й Вам дякую! Це якраз те що мені потрібно. Гарний настрій. З ним все буде й ще краще з часом. От побачите! В каталозі…

 Барбарис отавський Суперба саме цвіте так гарно. Під зиму посіяв його насіння в поівний ящик. Надіюсь не підведе. Буде що розсаджувати в контейнери Д5.

 Сіянці морозника східного вже в контейнерах Д5. Нехай корінням в ростуть в ґрунт контейнера, а це від сили місяць часу, й побачите в каталозі.

  Клекачка периста в контейнерах Д12 та в Д5 вже в каталозі. Вживаю відвареними бутони клекачки в салатах, овочевому рагу, супах. Деяку кількість їзх насушив на зиму... Варто мати в саду таку рослину. 

3.5.2025.

 Кухня. На сніданок суп пюре з корінням осоту. Спочатку класика. Бараболя, морква, цибуля, ячмінна крупа, бекон, курка. Далі в блендері з яблучним оцтом, та олією відварені корені осоту подрібнюю до стану пасти. Поки суп вариться, пробігся садовою доріжкою. Зібрав по 10 – 15 пагінців дикоросів. Кропива, хміль, клекачка, липа, медуниця, лілейник, цибуля слизун, часничниця. Покришив. В суп! Покришив одне стебло часнику одно зубки. Сіль йодована. Спеції. Перець чорний мелений, італійські трави, прованські трави, універсальна приправа. Як все гарно проварилось блендером роблю з того всього крем суп. Й вже як він в тарілці на порцію додаю одне подрібнене варене яйце, й пів порції замороженого зеленого кропу. Бон апетит! Сніданок вдався.

Та маю скласти на сьогодні собі план дій. Склав. Притому в письмовому вигляді. Так мені він, той план, краще заходить в голову.

ДСЕС. Працює! Додоюючи електрику сонячну в загальний баланс спожитої електроенергії.

 Пристінна теплиця. Огляд. Полив. Так й зробив. Й продивився  уважно, як там справи. Й полив.

Розвантажити прикоп. Липу крупнолистну ВКС, перетворюю на Липу крупнолистну 5л, притому  на осмокот. Щоб на ній наросла за літо гарненька крона. Інакше як за неї взяти більші гроші? Й що подрібніше, розсадив в контейнери 05л. А це Береза повисла, Вільха сіра, клематис видовий Фаргізеоідес. Новосели вимочую в ванні з водою. Й мульчую тирсою. От тепер можна нести на грядки.

 Овочева грядка. Знайшов таки насіння Красолі (Настурції).

Власне з неї розпочинався документ «Натуральне господарство». «Вкрали!!!». Сліпий. А те насіння було прямо перед очима, просто серед іншого насіння квітів. Має бути 4 12 літрових контейнери з настурцією. Дуже мені подобається її приємна пряність. Має гарно пасувати в салатах. Ущільнив посівом по периметру контейнера базиліком синьолистним. Нехай буде. Досадив в контейнери 1.5 літри розсаду цибулі порею. Самий гірший результат видало західне підвіконня. Не розсада, а сльози. Та вже яка є. Надіюсь за літо виправиться на заливній грядці. З моїм посиленим доглядом.

Полоти маточну грядку хост. Скільки вже раз планував розпочати… Насилу дійшли руки й до цієї справи. Пройшовся по чотирьох міні заливних грядках. Добуту біомасу бур’янів добавив в компостний ящик. Що розміщений найближче від теплиці №1. Тож і бур’яни нам в +!

 Розвантажити сушарку. Розвантажив. Маю вже 3 повні трилітрові банки сушеної суміші кропиви та хмелю. +  з неї останню решітку сушеної суміші кропиви й хмелю змолов на муку. Просіявши, перед тим, як зсипати в баку 0.5 л. Експериментуватиму.

Вже експерементую. Зробив швидкий десерт. На суху змелена, й просіяна до стану муки сушена грушка, какао порошок, кисломолочний сир. Холодна вода з чайника. Вимішав гарно. Ну? Так собі… Це точно не висока кухня. Щось моя інтуїція не туди завела. Але з висівковими булочками, й розчинним цикорієм мав доволі прийнятний перекус.

 Нові замовлення підтвердив. За умови нагадав. Саме за яких діють заявлені ціни. Проконсультував. Як краще.

 Новосели всі замульчувати, й перевезти в Т2 від ванни з водою. Де їх вимочував після пересадки. Не всі. Та так й зробив. Від тепер саме там їм й місце.

Добавилась ще одна невеличка заливна грядка. Тепер з туями куле видними в контейнерах 12л. Таки ростем!

Поділена й розсаджена герань кентамбрійська. Відразу в контейнери Д5 та 0.5 л.

Дещо покращені грядки з молодилами. Прополка, підсаджування на місце розпроданих нових розеток, що тут же понаростали на маточних рослинах.

 Правив каталог. Видалив з продажу те, чого продавати вже немає. Й добавив в продаж смородину червону Львівську солодку в контейнерах Д5.

 Мав в планах робіт,  складених мною, на цей день, завантажити сушарку. Я б з радістю! Та смерклося раніше, ніж я звільнився від інших робіт.

4.5.2025.

 План дій. Маю на сьогодні для себе скласти план дій. Є! Написав.

Огляд ящиків з зимовим черенкуванням. Зволоження, фунгіцид, + Грандіс. Пройшовся по всіх ящиках. Не за раз. З перервами. Спина не дає працювати безперервно. Та таки цю важливу роботу я сьогодні зробив.

Підтримувати вологість в вкопаній теплиці. Бризкав перший раз в приблизно 15. 20. Маю тепер спостерігаючи визначити,  з якою періодичністю варто бризкати відкриту на тепер череночні ящики. Щоб роса не сходила з листочків на живцях, що ще не вкоренилися.

 Як будуть вибракувані ящики, в них розпочати висівати весняні посіви. Нажаль такі є. Й в посівному відділені. Й в череночному. Тож перетворюю цей недолік в ще й яку перевагу. Розпочав в них висівати насіння заготовлене з осені. Та з показаннями на висів його весною.

 Отримав посилку з колекційними сортами плодових.

 В прикоп. Це все що я маю змогу з ними сьогодні зробити.

 Висаджувати в 12 літрові контейнери на маточники живців під осмокот вже буду згодом.

Прополка маточних грядок.  Ні. Не встиг.

 Завантажити сушарку. Не сьогодні.

Посіви весняні. 5 ящиків встиг зробити.

Порозвозити, розносити по грядках новосели, що є біля ванни з водою. А це зробив. Причому декоративні культури, ще й замульчував тирсою. Що пішло на овочеву грядку ні. Бо там  є ущільнюючі посіви. Їм через мульчу не пробитись.

 Продовжити формувати овочеву грядку в контейнерах. Перчик солодкий в 12л. Горох в 1.5л. Лише помріяв.

 Дощило час від часу. Тож все заплановане тому й не осилив. Та це сам собі, скоріше відговору знаходжу. Слабеньким було моє планування.

Покращилась ситуація на грядках з молодилами. Прополка. Ущільнення. Підсаджені на місце розпроданих екземплярів молоді розетки.

 Дуже скромним був посилторг. «Вихідний»?

 Кухня. Зварив собі зелений борщ. Й не прогадав. Смакує!

5.5.2025.

 План. Такий сьогодні для себе гарний склав план дій. Та природа вносить свої корективи в мої плани. Задощило. Конкретно!

9.00 по 10.00 Інтернет.

1 час завантаження сушарки.   Молода зелень липи, 2 решітки. Суцвіття клекачки перистої, 2 решітки. Цвіт кульбаби, 1 решітка. Сушарка повна. Працює. По 10.58 вклався в цю роботу.  З чого я взяв, що туди ще й ввійдуть: Кропива. Хміль. Окремо. Осет. Окремо корінь. Окремо листя. Часничниця. Медуниця. В мріях. Ні. Хіба в майбутніх планах.

2 час. Висадка в контейнери розсади на овочеву грядку. Перчики солодкі, фенхель, той що цибулькою, з ущільнюючими посівами кропу в 12л. З 11.05 по 11.48 хватило мені часу, щоб зробити цю роботу.

3 час. Висадка в контейнери Д12 плодових з прикопу. З 12.00. Ні спочатку приділю увагу череночнику, що сьогодні в вкопаній теплиці.

  Побризкав водою теплицю вкопану з череночними ящиками. Хвилин до 10 на ту роботу в мене пішло, не більше.  Пішов дощ. Тож  по 12.29 сіяв багаторічники в посівні ящики в котельні.   Далі обід. Та «післяобідня перерва». Десь й за ноутбуком. З 12.00. по 13.50, хватило, щоб знову мати бажання працювати. Далі знову маю сіяти. Бо дощить. По 15.21.  Далі «маленький» антракт. Думав що буде маленький. То  по нових замовленнях відпрацював. То просто новини,  й музику послухав. А вже на годиннику 17.20. далі йду сіяти багаторічники в посівні ящики в котельні. Бо там сухо. Й сьогодні навіть тепло.  Працював котел. Адже щось робити фундаментальне на дворі змоги немає, там все ще дощить. По 18.39 тим й прозаймався. Вже в посівному відділені видно результат моєї роботи. Маленька грядочка з посівних ящиків виглядає.

Значну частину оплачених замовлень вдалось укомплектувати. Та далі дощ не дозволив продовжувати цю роботу.

 Кухня. «Фастфуд». Це в перекладі швидка їжа? То мій фастфуд сьогодні, це дрібними кусочками відварене м’ясо курки й бекон. З  в тій же воді відвареними дико росами. Сьогодні це, лілейник, медуниця, часничниця. Часничниця, все. Задерев’яніла до самого верху. Я то листя з неї наобривав. Та це був останній раз в цьому році, вочевидь. Смачна травка! Ну й одну часничину зелену, що виросла самосівом з одно зубки покришив туди ж. Й цю суміш м’яса й зелені відварену подав самому собі в глибокій тарілці з яблучним оцтом й духмяною олією. Спеціями покалдував. Сіль  йодована. Щоб більше розуму було. Йод, як мікроелемент в харчових продуктах, дуже сильно впливає на рівень інтелекту соціуму, що його має в достатку в харових продуктах, або не має. Не знали?

Маєте заводити собі дитинку, починайте солити все йодованою сіллю, ще до зачаття. Не варто плодити олігофренів.

 

Набив  менше як половину чашки медвежих горіхів. Й на їх основі приготував собі на вечерю десерт. + порція кисломолочного сиру, сушені грушки, насіння льону, соняха, гарбуза, чіа, чорного кунжуту. Какао масло какао порошок. Кип’яток. Блендер. Так десерт! До домашнього трав’яного чаю з цвіту кульбаби, м’яти, кропиви, тисячелистника, сушеного хеномелесу. Й висівкової булочки.

 Ну, такий собі  ви дався деньок. Не з самих гірших. А те що дощ скорегував мої плани, то це дрібниці. Головне що він сам  тут сьогодні був. Й не моментом. Годинами! Це дорогого вартує.

 

 Хоста Анна  на грядці в контейнерах Д12 так гарно зазеленіла з цими дощами...

 Глід махровий рожевий щеплений в контейнервх 0.5л Глід махровий рожевий щеплений Пауль Скарлет, в контейнерах 0.5л таки хоче жити.  Навіть зацвів.

 Бузок Мішель Бюхнер радує рясним цвітінням. А аромат... Як там ви кажите? Побачити Париж, й померти? Найшли про що мріяти. А от постояти поряд з кущем бузку, помилуватись його красою, й вдихати аромат квітів, це можна робити вічність.

 

6.5.2025.

План. Спочатку в уяві. Потім на папері. Причому розпланував свій робочий день так, щоб намагатись охопити різні аспекти мені важливі. Потім неназдожинеш. Тому на кожну роботу виділяю по одній годині на день, чи менше. Якщо та робота незначна в часовому вимірі.

На 1 годину в хаті маю для себе заняття, з 7.00. Сніданок. Борщ, + десерт з домашнім трав’яним чаєм та висівковою булочкою.

  Створив новий документ в Ворді, «Заготовки на зиму 25\26». Маю вести облік, й планувати свої роботи по створенню харчових припасів довго тривалого зберігання на наступну зиму.

 В часопис Розсадника за 5.05.2025 вписав основні події, творцем яких був і я.

Розвантажив сушарку. В трилітрові банки склав сушені суцвіття клекачки перистої, та молодої зелені липи. А в півлітрову банку запакував сушені суцвіття кульбаби. Овочева грядка лише формується. А я вже збираю врожаї з дикоростучих рослин. Не менш цінних за традиційні овочі, хочу наголосити. Не менш!

Підготовка, упаковка замовлень. Відправка. №№ ТТНок сповістив покупцям. Зустрічайте! Так. Посилторг конкурує з Розсадником, й домашнім присадибним господарством за час.

1 годину маю витратити, щоб завантажити сушарку. 9.40.  розпочинаю. По 10.08. молода зелень липи зайняла 3 решітки. Вичитав нову для мене тему. Їстівні квіти. Решітка квітів бузку по 10.19. Довіряй, але перевіряй. Дегустація квітів бузку відварених з куркою й беконом, відразу. В соусі з яблучного оцту, й нерафінованої олії зі спеціями. Залік! Хоча дещо гірчить цвіт бузку відварений з м’ясом. Але це мабуть потрібно звикнути, й сприймати як перевагу цієї страви. Для прикладу хрін, чи гірчиця… Аж сльози виступають. То, то, й є найвища якість!

9.45. маю ще одну вільну решітку в вже працюючій сушарці. Йду пошукаю чим її заповнити. До 10. 59 справився. Без креативну. Та решітка повна. Це молоді верхівки кропиви. Ну майже в одну годину праці вклався й з цим квестом.

2 година робочого дня пішла на  висадку  в контейнери овочевої розсаду. Баклажани… 11.01. Старт! Висадив розсаду баклажанів. З ущільнюючим посівом базиліку зеленолиситного салатного, рукколи, та салату Одеський кучерявець. По 11.58. Вклався!

Є купа роботи. Але спочатку перекус. Десерт з домашнім трав’яним чаєм, та висівковою булочкою. + короткий відпочинок. Тут й Фейсбук, й просто кості порівняти на ліжку, аж по 12.37. Прислухаюсь до потреб організму.

Далі йду в пристінну теплицю  подивлюсь на зимове щеплення. Й в вкопану теплицю, оціню ситуацію з живцями  на вкорінені. Погода хмарна, та можливо потрібно зволожити. Подивився поточний стан. Зволожив. От вже й 12.56.

 

 3 годину праці хотів віддати тому, щоб садити в контейнери 12 л. плодові на новий мій маточник живців.

Але спочатку перекус. Десерт з домашнім трав’яним чаєм, та висівковою булочкою.

Гарний був план. Та знову задощило. Тож берусь за роботу в приміщені,  сіятиму в посівні ящики багаторічники. Ще є що. Тож третя година піде на посіви. 13.00 стартую. 13.33 посіяв 2 ящики. Приніс третій. По 14.46.

Далі ноутбук, Інтернет. Обід.

4 годину витрачу на нові фото, По 16 .58, як задумав, так й зробив. Є нові фото.

 + нарвав на салат дикоросів по дорозі. Лілейник, медуниця, кропива, хміль, липа, часничниця, цибулі слизун, та батун, цвіт бузку та кульбаби з цвітоносами, клекачка периста, самосів часнику, молоді розетки осоту... Про щось забув написати? Забацав ОБАЛДЄННИЙ салат з пекінської капусти. Де ще були морква, цибуля ріпчаста, столовий бурячок, курка, йодована сіль, яблучний оцет, духмяна олія.

5ту свою робочу годину, таки знову витрачаю на посіви багаторічників в посівні ящики. Бо все ще дощить. Ну не так, щоб аж дощить, моросить. Та куртка моя, навіть в режимі коротких перебіжок, вже промокла наскрізь.

Дещо встиг сьогодні обробити нові фото. Й пробую їх застосувати. Правив каталог. Добавив в продаж малину Полана в контейнерах 0.5л. Одне фото й пішло.

Фейсбук не обділяю увагою. Туди декілька фото з їх коментарями  заслав.

Окремо правив каталог, видаляючи продане з продажу. Цілий список. То тут щось робиться!

 Приємна новина! Таки Ютуб пропустив моє минуле відео до загального показу. Посилання на відео тут https://youtu.be/nUyWYbzFYRY

Кухня. Десерт. Самий простий. Ото недавно я молов на муку сушені грушки. Муку грушеву відсіяв. Спожив. А тверді залишки сушини, що блендер ніяк не міг перетворити на муку пустив в роботу сьогодні. Відсипав, скільки вважав за порцію, в піалу, залив окропом. Дав настоятись. Й добавив порцію кисломолочного сиру. Вимішав гарно. Й грушево-сирний десерт готовий! Так просто! До нього запарив домашній трав’яний чай. Сушені кропива, тисячелистник, м’ята, з банки. Ще минулорічні. Й додав свіжих квітів бузку, та кульбаби. Кислинкою приємною той чай забезпечили сушені хеномеліс, та яблука. Здається з пропорціями вгадав. Таки десерт! Ой скільки грошей не отримує з мене гастроном. А навіщо?!! Все своє. Та там такого й не купиш. Де гастроном, з його майонезом, кетчупом, сосисками, й де висока кухня.

 

Бузок Еміль Лемуан саме цвіте. Й росте. Бо зимою защіпив на бірючину. Тож очікуйте в каталозі його появу. Коли? Не знаю. Надіюсь з кінця травня добавити в продаж. Але не впевнений.

 Бузок Аукубофоолія, справжня окраса весняного саду. Й його защіпив зимою на бірючині. Тож десь скоро в каталозі зявляться його саджанці. Слідкуйте.

  Айва сортова цвіте. Бути врожаю!

7.5.2025.

План, того, чим варто зайнятись сьогодні для себе написав.

Розвантажити сушарку.  Так й зробив. В скляних банках добавляється зимових припасів.

Провести облік запасів на зиму. Є. І це на сьогодні:

1.  Хміль, кропива, лілейник. Молода зелень. 2 х 3л.

2.  Хміль, кропива. Молода зелень. 3 л.

3.  Кульбаба. Цвіт. 2 х 0.5л.

4.   Клекачка периста. Бутони, цвіт.  1 л

Не повні банки ще обліку не піддавав. Запишу тоді, коли стануть повними.

 

 Завантажити  сушарку. Завантажив. 3 решітки цвіту бузку. 1 решітку цвіту клекачки перистої. 1 решітку молодої зелені липи. Зима спитає, що робив до того. Маю в цей сезон зробити гарні заготовки на зиму. Щоб мінімально звертатись до гастроному. Державна політика через надвисокі податки заставляє мене жити з мінімальною кількістю грошей. То я не проти. Так й буде. Домашнє натуральне господарство, бартер… Проживу й без грошей ще й як непогано.

Сьогодні в сусідів розжився на десяток курячих яєць. Без жодної витраченої копійки грошей.

 Кіно про бузки, й  по Розсадник відзняти. Відзняв Дивіться. Посилання на відео

https://youtu.be/pCWM40lRawc

Самовивіз непоганий відпрацьовано. Дякую за покупку. Наші вже постійні покупці. Й схоже ще мають в планах приїхати. Було б непогано.

 Розпочали вантажити... Й зрозуміли , що прмйдеться приїздити  ще раз.

 Більша половина покупки  не входить. Дозвольте допомогти. От так потрібно пакувати: 

 То хто казав, що не входить? Тут ще половину від купленого є куди завантажити.

 Сіяти багаторічники в посівні ящики. «Сіяв». Аж один ящик.

 Садити в контейнери розсаду та сіяти для овочевої грядки. «Садив». Аж один 12 літровий контейнер. Одна капустина савойська. З ущільненням чотирма розсадниками  салату руккола.

Видно щось я конкретно убігався. Більше відпочивав. А не працював. Й це потрібно.  Якщо організм каже, потрібно відпочити, то так й маю робити. Інакше піду на вічний відпочинок.

 Садити в 12л контейнери плодові на маточник живців. Мрійник! А земля де?

Та до вечора таки було накопано десь відер з 18 ставкового мулу під програму висадки в 12 літрові контейнери плодових на маточники живців. Тож і мрії властиво матеріалізуватись. Та це вже не про сьогодні.

Кухня. Крем суп ячмінний собі на обід зварив. Картопля, морква, цибуля, курка, ячмінна крупа. Й пробігся по ділянці нарвав зеленушки на той суп. Кропива, хміль, цибулі батун, та слизун, часник самосійка з одно зубки, медуниця, клекачка, липа, цвіт бузку, та кульбаби з цвітоносами… Все? Ні. Ще осет. Й вершки, й корінці. Сіль  йодована, олія, приправи. Блендер. Й вже в тарілку зверху сиплю зелень кропу, кисломолочний сир, та яйце варене. До чорного вінницького хлібу цей крем суп навіть дуже гарно мені смакував. Така собі вітамінна бомба. Організм мій аплодує! Це добре коли моя свідомість, й сам організм, однієї думки про одне й теж.

 Посилторг. В’яленько. Дуже в’яленько… Було декілька замовлень дрібненьких. Підтвердив.  Умови нагадав, письмово. Потім ще раз нагадав. Вже по телефону. Бо ж не читають. А так і «пруть по копаному». Та за окремі гроші, хоч як! Але ж я вже одній пані був нарахував. Замість оплати замовлення по моїх умовах, як видав сайт, рахунок на 17000 гривень. Ви при своєму розумі? Чи давайте таки будемо жити моїм розумом. А він підказав як є дешевше для вас. Й я про це наперед вам написав.

Ряд подяк. Й на Промі. Й в Вайбері. Й по телефону. Й одне «ФЕ». Пані купувала  гібіскуси. Й в неї вони чомусь не прижились. А я тут до чого?!! В мене змогли вони  вирости. Й вже живі, цілі, великі, такі гарні, в тебе «врізали дуба». «То хто ТОБІ доктор»?

 Ще один неприємний нюанс з подяками. На Промі.  Подяки йдуть. Потік! Читаю як окремі сповіщення. А відображення в розділі «Відгуки» немає тих подяк. Пром вже не знає як поглумитися наді мною. Й це за мої гроші… НУ-НУ!

 Бузок з втрачеою назвою сорту з контейнера підисаного "?". Вартий уваги в включенні до плану зимового щеплення наступної зими?

 Росте й кущик простого не сортового білого бузку. Хіба він не прекрасний?

 Зацвів й цей кущ бузку. Назвии сорту не помню де прочитати. Третій кущ зверху в ряду біля яолини. Так його обізвав тимчасово.

 

8.5.2025.

План. Має бути план! Тоді буде й результат. І я склав для себе план робіт на сьогодні.

За сонячної погоди працювала домашня сонячна електростанція.

 Розвантажити сушарку.  Так й зробив.

 Підготовка оплачених замовлень. Й їх пакування. Готові до відправки! Тепер має з’явитись нагода поїхати в Турбів. Адже везти так мало посилок як самоціль є не рентабельно.

 Завантажити сушарку. + 3 решітки з 5ти. Молодими пагонами кропиви. 2 вільні решітки планував заповнити вершками осоту. Навіть розпочав його мити, й очищати від сміття. Та залишив цю  марудну роботу. Осет в помийне відро. Ідею, з голови. Час буде дорожчим за результат.

 Садити в 12 л контейнери плодові.  Навіть гарненько розсадив тих плодових. Хоча й меншу, та половину. Залік!

 Собаці зварити їсти.  Зварив. Остудив. Погодував.

Собі приготувати їсти.  Схочу салат з пекінської капусти. + морква, столовий бурячок, відварені дрібно порізаними курка й бекон, олія для салатів духмяна , оцет яблучний, йодована сіль. Варені яйця, кисломолочний сир. Й куди я тепер без дикоросів? Пройшовся садовими доріжками по території. Наскубав молодої зелені кропиви, хмелю, лілейника, медуниці, часничниці, цибуль батуну, й слизуну, цвіту бузку й кульбаби з цвітоносами. Покришив дрібненько. Відвари в. Й їх також добавив в салат. Зменшивши частку покупних продуктів харчування, чи не в половину, в такий спосіб. Смачно й ситно. Й щей як корисно.

Десерт з медвежим горіхом. При тому сьогодні йду на рекорд. Спочатку порція медвежих горіхів, це було 40 штук. Потім менше половини чашки. Сьогодні більше половини чашки. Й це виявилось правильним рішенням. Не варто було економити. Дот горіхів сушені грушки, зовсім небагато сушеного зізіфусу. Варене яйце, кисломолочний сир. Зерна льону, чіа, соняха, гарбуза,чорного кунжуту. Какао масло й какао порошок. Кип’яток. Блендер. Готово! Дійсно десерт! Шоколадний. Багатий. До висівкової булочки з домашнім трав’яним чаєм дуже гарно смакував. А в чай поклав сушені м’яту, кропиву, тисячелистник, хеномеліс, яблука. Й свіженьких нарвав цвіту бузку та кульбаби.

Полоти маточники хост. З 18.05 й по (1 годину мінімум). 19.15. Так й зробив. Й результат радує. Зосталось дополоти ще зовсім небагато, й вся колекція хост готова до відео огляду буде.

 Прополка з ущільненням залишків на місця розпроданого в теплиці №2. Адже новоселів немає куди ставити. А вони вже просця, щоб їх розсаджувати.

 Пересадка в контейнери  д5 розсади сіянців гвоздики трав’янки саме те звільнене місце й зайняла.

 Догляд за  теплицями пристінній, вкопаній, посівного відділення робив декілька разів. Так. Не вкорінені ще живці потребують  постійної вологи на поверхні листя.

Були нові замовлення. Дав їм раду. Оплачені відразу й роздрукував.

 Ознайомився з подяками. Й знову Пром блокує публікацію подяк. Написав в техпідтримку. До вечора, ні відповіді, ні усунення недоліку. Видно не хоче Пром, щоб я зоставався покупцем його послуг. В людей схоже зіркова хвороба. «Боги»! Та йдіть в сраку! Мої умови є пріоритетом над вашими придуркуватими нововведеннями посеред оплаченого періоду користування сайтом, мені в ультимативній формі нав’язаних. Адже це я вам даю гроші. А мені даєте гроші ви, шановні садоводи. Тому мої правила  захищають ваші інтереси. Аж ніяк не Прому. Й підняти ціни в рази, щоб задовольнити забаганки самодурів з Прому не є раціональним кроком. Краще тоді без Прому. Ніж без вас.

 Й цей бузок мені подобається. Матиму його на увазі, складаючи список, для зимового щепленя наступної зими.

  Цвіте жимолость декоративна кущова.

 Саме в цю пору рясно цвіте спірея середня.

 

9.5.2025.

З ночі дощило. Схоже, ще й гарно.

План, що варто зробити сьогодні я то для себе склав. Та щось пішло не по плану. Точніше сказати, не все пішло по плану.

Розвантажити сушарку. Розвантажив. Сушену молоду зелень кропиви запакував в трилітрові банку.

 Обхід Розсадника. Зробив. Побачив. Маю думку, що до побаченого.

 Догляд за череночником в вкопаній теплиці. На протязі дня, й не раз.

Садити каштани в котельні. Посадив в контейнери 0.5л сам осів каштану кінського, що мені віддали сусіди.

 Сіяти в посівні ящики весняні посіви. От з цього моменту, й все пішло не так, як планував. Мій організм сказав мені, що не сильно радий моїм планам. Хоче відпочинку. Й то негайно! Хто я такий, щоб спорити? Звісно почав відпочивати. Навіть вдалось поспати вдень. Що є гарною ознакою.

 Садити в контейнери  12л маточники плодових також не став сьогодні.

 Лише десь ближче до вечора знайшов собі роботу більш посильну. Розпочав готувати  насіння бобових до весняного посіву. Спочатку на те насіння чекала ванна в воді температурою біля 60 градусів за Цельсієм. Потім на день – два в воді чекати самого висіву в посівні ящики.

Дав раду новим замовленням. Оплачені вже й роздрукував.

 Кухня. Суп пюре з вівсянкою. Десерт з медвежим горіхом шоколадний.

Відбулась зовсім невеличка попутна відправка замовлень.

 Скромним на досягнення видався день. Хоча… А це як вести відлік. В якій системі координат. В великі 12 літрові відра не посадив нічого. З тих 50ти саджанців плодових, що очікують на пересадку в прикопі. Це так! Зате сотні й сотні насінинок розпочали свій рух від насіння до сіянця. А це, погодьтеся, математично, куди цікавіша картина. Тож хто знає, хто знає. Де знайдеш, а де загубиш.

 Пора цвітіння піона деревовидного.

 

10.5.2025.

 План робіт на сьогодні для себе написав. Пробую йому слідувати.

 Опісля 5 ранку ходив дивитися чи немає заморозку. Щоб водою йому протистояти. Не було. Обхід Розсадника рано вранці це продуктивно для мозкової атаки..

Десь з семи ранку запрацювала домашня сонячна електростанція розпочала додавати електроенергію до покупної.

Висаджував в 12л контейнери маточні плодові дерева з прикопу.

 Висіві в посівні ящики насіння весняних посівів.

Догляд за череночником, й зимовим щепленням проводив. Зволожував за потреби. Контролюю ситуацію.

Добавилось в контейнерах д5 новоселів. Спірея Вангутта,

герань кембриджська Біоково.

Добавилось саджанців спіреї Бумальда та Японська крупнолистну в контейнерах Д12.

Висадив з контейнера 12л. в ґрунт спірею японську Сандроп.

Саженцы спиреи Sundrop (Сандроп)

Що, як виявилось, погано зимує в контейнерах 12 літрів. Полив розчином карбаміду. Замульчував картон, + зверху тирса. Й робив цю роботу вже в дощ.

Тож заплановану прополку маточників хост приходиться перенести на більш комфортну погоду.

Посилторг? Повний штиль.

Хіба декілька подяк маю, за недавно відправлені посилки.

Обробив декілька недавно зроблених нових фото й застосував в ілюстрації своєї присутності в Фейсбуці. Й тут. В часописі Ви їх бачите.

Королівська садова квітка, піон деревовидний.

 

11.5.2025.

 План того, що робитиму сьогодні для себе написав.

 В 5 ранку обхід. Заморозок? Ні, небо хмарне. Тож домінуючого, серед інших видів, радіаційного охолодження поверхні Землі немає. Й то добре. Але маю контролювати ситуацію. Бо як заморозок, застосую контр міри. Дощування є перевіреним засобом спасти рослини, які не терплять морозу.

Реклама останнього кіно в садівничих групах в Фейсбуці. Дещо просунувся в цій важливій роботі.

Догляд за череночником й зимовим щепленням. Полив зимове щеплення в пристінній теплиці. Й декілька разів за день зволожував череночник в вкопаній теплиці.

Садити в 12л плодові. Садив. Навіть був замахнувся в своїх планах завершити цю роботу. Та ближче до обіду організм запросив відпочинку. Мусив змінити свою діяльність.

 Висівав в посівні ящики насіння придатне до весняних посівів.

Висаджував в контейнери Д5 вкорінені живці лавровишні.

Дополов таки грядки з маточниками сортових хост.

Чим підняв рівень біомаси в компостному ящику до його верхнього рівня. Та не варто тим перейматися. До поки бур’ян стане компостом від зменшиться в об’ємі точно що більше ніж в 10 разів.

Кухня. Не даю собі голодувати. Сьогодні на обід буде ячмінно-гречано-пшоняна каша з куркою й беконом. А що до каші? Експериментував з клекачкю перистою. Спробував її квіти заквасити. Як раз пора знімати  пробу. Ой, ні! Я таке їсти не буду. Неприємний бобовий присмак в квасині лише збільшився. Загальний смак на трійочку з мінусом. Й схоже пізно я ту клекачку заквасив вже. Квашена, а як дріт. В помийне відро! Пробігся садовою доріжкою. Нарвав чималий пучок з молодої зелені кропиви, хмелю, лілейника, часничниці липи, цибулі батуну та слизуну, цвіту бузку та кульбаби з цвітоносами. Один лисок з черешком ревеню. Покришив. Відварив з йодованою сіллю. Придав заданого смаку яблучним оцтом, олією для салатів, вареним яйцем, гірчицею, та спеціями. От в такому поєднанні каша мені смакувала куди краще.

А десерт? Буде тобі десерт! Горіхово-шоколадний. Розбираючи завали насіння для весняних посівів, ще знайшов не повний пакет горіхів волоських. Набив їх майже повну чашку. До горіхів в чашу блендера добавив варене яйце, сушину грушеву. Насіння соняха, льону, гарбуза, чіа, чорного кунжуту. Символічно. Так, лише щоб рахувалось, що вони тут є. Какао масло,  й какао порошок. Кип’ятком залив. Й швиденько блендером зробив з того всього десертний крем. До розчинного цикорію з висівковими булочками конкурував мій гоіхово-шоколадний десерт з, наприклад» всім відомою, Нутелою, дуже навіть ефективно.

Нових замовлень прийшло за добу мало. Та були. Підтвердив. Умови нагадав.

 Консультував. Оплачені вже й роздрукував.

В теплиці №2 з’явилось дещиця вільного місця під новоселів. За рахунок ущільнення залишків.

 Готую ще насіння до весняних посівів. Спочатку термічна обробка водою з температурою близькою до + 60 градусів за Цельсієм. Далі не менше ніж на добу в теплій воді нехай побуде.

Були подяки. Садоводи вдячні нашим рослинкам. Дякую й Вам!

 Купальниця європейська цвіте.

 Розпочинає цвісти  аквілегія.

 Гарно перезимувала хоста Патріот  на маточній грядці.

 

12.5.2025.

Визначився чим варто зайнятись сьогодні.

Прогноз погоди мені нічого про можливі заморозки не написав. Та  з ранку обіцяних +3 на чисте небо, це лови на ґрунті заморозок. Тому не буду ризикувати. З п’яти ранку застосував контр міри проти заморозку. Дощував критичні до мінусових температур рослини. Й території навколо них. Й схоже не дарма. Заморозок таки був.

Й завдяки задіяним контр мірам рослини  були захищені. Вже вдень я не знайшов на них пошкоджень морозом.

Досадив з прикопу плодові. Це добре. Від тепер щодня матиму більше часу на інші не менш важливі роботи.

Розсаджував в контейнери Д5, та 0.5л вкорінені живці гортензії садової Розіта.

Висіяв в посівний ящик ще один вид насіння придатного для весняного висіву.

Ще готую насіння до висіву. Обробка водою за температури +60 градусів за Цельсієм. Потім, не менш ніж на добу, замочую а воді.

Продовжується ущільнення залишків рослин в теплиці №2. Під новоселів має тути багато вільного місця.

Посилторг. Нові замовлення підтвердив. Про умови нагадав. Де потрібно, проконсультував. Замовлення, що довго були не оплачені, позначив, як відхилені. А оплачені відразу роздруковую.

Готується чергова відправка. Що було на цей момент оплачене, вже й укомплектоване. Вже й запаковане.

Тримав під контролем вологість в пристінній теплиці з зимовим щепленням, й в вкопаній теплиці за живцями що в процесі вкоріненя.

За яскравого Сонця працювала домашня сонячна електростанція. Яка, не яка, а економія сумарного місячного бюджету. Та головне, це хоч на той кіловат, чи декілька сотень ват, розвантажити центральну мережу, що є значно пошкоджена війною. Маємо тримати стрій. Ми сильніші за прокляту Підаруссію.

 Розпочинає цвісти калина бульденеж.

 Цвіте піон деревовидний ніжнорожевий.

 Піон деревовидний окраса будь якого саду.

13.05.2025.

Окреслив для себе межі можливого. Що я можу встигнути сьогодні зробити.

З 4.00 дощував критичні до заморозку рослини. Та заморозку не було. Й то добре.

 Домашня сонячна електростанція  вже десь з семи ранку генерувала електрику.

  Череночник. Зимове щеплення. Контроль вологості. Так. Один раз зволожив зимове щеплення. Й декілька разів череночник.

Оновити заливну грядку.  Готово! Власне вся робота, це застелити листок нової чорної плівки.

 Переносити на оновлену заливну грядку плодові в 12л контейнерах. Мульчувати тирсою. Записувати порядочку. Заповнив цю заливну грядочку всю. Й це лише менша половина того, що я насадив в 12 літрові відра контейнери в цей раз з маточників плодових. Які мають до осені дати мені живці для зимового щеплення.

 Садити в контейнери Д5 та 0.5 л вкорінені живці. Доклав руки й до цієї роботи. Троянда поліантова Айзберг в 0.5л контейнери. Гортензія садова Розіта в 0.5л контейнери. Розмарин в контейнери Д5, Хебе товстолиста в 0.5 та Д5 контейнери.

Сіяти  й садити в контейнери овочевої грядки нові культури. Оті 3 ящики з 1.5 л контейнерами з ПЕТ пляшок, що я перед цим засипав ґрунтом заселив овочевими рослинами. Посадка розсади зеленого горошку 1 ящик 1 рядок посередині ящика. 2 ящики посів того ж зеленого горошку намоченим насінням. Й по краям по рядку кропу та петрушки кореневої.

 Сіяти в посівні ящики весняні посіви. Висіяв попередньо пропарене  й замочене насіння Акації білої. Робінії. Церцису європейського. Акації жовтої. Карагани.

Полоти маточні грядки. Й де потрібно мульчувати тирсою. А от цю важливу справу вже не встиг зробити. Вечір. Й може сам час ще був. Та зайшов «на хвилинку» в хату, й зачепився за розмову по телефону. Ну й погода сьогодні цікава. Десь щопівгодини набігала хмарка. А з неї сипав доволі холодний дощик.

Доукомплектовані вся оплачені на той момент замовлення. Запаковані.

Поїхали. Зустрічайте. №№ ТТНок совістив вже ввечері.

Кухня. На обід саме просте. Ячмінний суп. Десертом послугувала майже повна чашка волоських горіхів, перебита блендером в кип’ятку з вареним яйцем, кисломолочним сиром, сушиною грушевою, насінням льону, гарбуза, соняха, чіа, чорним кунжутом, ваніліном. Тож десерт сьогодні був ванільний.

  Акаця клейка (рожева) збирається розцвітати.

 Піони деревовидні доволі рясно зацвіли.

 

14.5.2025.

План. Склав собі план. Які роботи варто сьогодні зробити. Й гайда його втілювати в життя.

Догляд за череночником й зимовим щепленням. Зимове щеплення оглянув, й полив з ранку. Череночник, й зранку, й на протязі дня зволожував.

Садити в 12л контейнери нову покупку колекційних хеномелисів, бузку та карликової берези. Ото як запланував, так й зробив. Розсаджені!

Розсаджувати вкорінені живці в д5 та 0.5л контейнери. Процес триває. Розсаджував й сьогодні. Їх на грядці в теплиці №2 стає все більше.

Займатись овочевою заливною грядкою. Вділив дещицю часу на цю немало важливу справу. Перевіз  від ванни з водою новоселів на грядку частину. Рядок з 3х ящиків з контейнерами 1.5 літри й рядок з 4х відер контейнерів 12 л. Ще б тепла на цю мою задумку. А то гне спішать з’являтись масові сходи посіяного в тих контейнерах.

Оновити заливну грядку. Особливо її закінчення. Там починається крутий схил. Й земля дещо просіла. На неї маю намір розставити маточники плодових в контейнерах 12л. Готово! Грядка відремонтована. Та заповнювати її новоселами включу в план робіт вже на завтра.

Замочити для посіву Вітекс священний, Катальпу, Морозник.  Так й зробив. Спочатку прогріваю насіння в воді нагрітій до 60 градусів за Цельсієм. Потім мінімум на добу оставляю напиватися водою в стакані з водою.

Сіяти в посівні ящики насіння квітів з старих заготовок. Посіяв більшу частину з відібраного вчора. Цьому насінню вже не один рік. Та маю надію, що щось таки посходить. Маю позитивний досвід з «простроченим» насінням.

 Виносити зі сховища залишки зимувавших там рослин в 12л. контейнерах. Надіюсь, що морозів вже не буде. Приклав зусилля й до виконання й цієї роботи. Та все без остатку не виніс ще. Спина не дає. Тож дроблю цю роботу на посильні мені шматки.

Полоти маточні грядки. Так. Сьогодні в мене й часу, й натхнення  знайшлось на цю роботу. Скоріше підживлював осмокотом хвостик маточних грядок  з хостами. Ну й вже й прополка тут була як обов’язкова опція. Дуже мало зробив. Та головне, що розпочав. Приємним бонусом став збір врожаю поділок хост, що наросли за минуле літо.

Кухня. Приготував собі на обід овочеве рагу. От лише з традиційних складових цієї страви  там були капуста, морква, курятина, бекон, олія, сіль. А далі, пробігся по садовій доріжці. Нащипав гарний пучок молодої зелені дикоросів. Кропиви, хмелю, часничниці, медуниці, цибулі слизуну, цвіту бузку, та кульбаби з цвітоносами. Все? Здається в цей раз все. Покришив в страву що готую. Ну… Звісно по порції помідор, й кабачків в тому овочевому рагу не хватало. Але обід мій вдався.

В теплиці №2 стало більше вільного місця під новоселів. Прополка з ущільненням  залишків  на місця розпроданих приносить свій результат.

Посилторг. Були нові замовлення. Підтвердив. Умови нагадую. Консультую. Оплачені замовлення роздруковую. Подяки за минулу відправку отримую.

Ну, не самий нікудишній день відпрацьовано, я б сказав. Якась з цього движу користь, та буде привнесена  в загальний баланс, для нашої садівничої спільноти. Для нашої України. Яку ми маємо до нашої Перемоги над проклятою Підаруссією прикрасити квітучими садами. Бо що то за свято без квітів?

Був неприємний контакт з ворогом. Спочатку я не звернув уваги на № телефону в Вацапі. Що він з Підаруссії. Й відповів на запитання про наявність туй на автоматі. Таких як ви шукаєте немає. Є такі то. Близькі за параметрами, що вам потрібні. А взагалі ось посилання на сайт. Працюйте з ним. Це ваш ІМС. Інтернет магазин самообслуговування. Ціни дійсні заявлені саме під нього. Та гнилий наїзд недопокупця, як реакція на мою відповідь, заставили оглядітися. Так ти ж, сука гнила, вражина наша. Що тут забув? Собі туйки на могилку прицінюєшся купити? Гарна справа! Послав його на хер! О!!! Видно це його не реалізована була мрія всього життя. Обіцяло, те чмо смердяче, війною на Розсадник піти. Проснувся? Ви гниляки протухші тією війною на мене вже більше десяти років йдете. «Київ за 3 дні». А від Києва день переходу й до Розсадника… Виздихаєте всі раніше, ніж ваша мрія. Не в цьому житті. Не в цьому житті. В вашому нікчемному, безглуздому житті.

.

 Егоніхон цвіте.

 Жимолсть витка рожева цвіте. Каприфоль.

 

16.5.2025.

З ночі дощить. Й вдень йшов дощ.

 Тож свої плани маю підлаштовувати під таку реальність.

Догляд за череночником, й зимовим щепленням. Череночник зволожував. А зимове щеплення ні. Там й так достатньо вологи. Лише оглянув стан.

 Розсаджувати в контейнери д5 та 0.5 л вкорінені живці. А що ще робити в дощ? В тепленькій котельні. А сьогодні котел працював. Доволі помітно просунувся в цій роботі. З правої сторони теплиці №2 майже все звільнене місце вже заставив ящиками з рослинами пересадженими в контейнери Д5 та 0.5л.

Буддлея Давида Арлекін.

Будлея Давида Harlequin - купить с доставкой по Украине ...

Дейція Меджишн.

Дейция Меджисен

 Поділити й підживити  хости. Дістав з контейнерів хосту Вайд брім.

Хоста Вайд Брим: купить саженцы Hosta Wide Brim в Москве

Та ділити й розсаджувати не вдалось. Задощило сильніше. Дрібна мряка, яку я ігнорував, змінилась на холодний дощ з крупними холодними краплинами. Аргумент! Й я втік.

Фото для Фейсбуку, та часопису відзняти. Відзняв. Й вже почав обробляти й застосовувати. З тими фото добавлені в продаж:

 Вербейник монетчатий відтепер є й в розмірі контейнера Д12.

 Стала доступною для замовлення Бруннера крупнолистна Джек Фрост в контейнерапх 0.5л.

 Відновлений в продажу каштан кінський в контейнерах 0.5л.

Кухня. Що найпростіше? А з того, що під рукою, то це крем суп ячмінний. З куркою, беконом, картоплею, морквою, й відвареною вчора сумішшю зелені дикоросів. Й чому «дикоросів», коли це все в мене росте на ділянці? Давайте напишу так. З мого не традиційного городу, в стилі модної тепер, перакульури. От такої! То я в тренді? Пермакультура! А не хаос і бардак. А подивіться на теперішні ціни на зеленушку, й овочі тепличні в торгівлі. Звісно в тренді. Кожен раз стільки грошей не спускати в унітаз. «Нафіг нужно, сажем дружно».

 Й дійсно, що дружно. Замовлення на розсаду «дикоросів» не перестають надходити. Я не один.

 

Садити в контейнери 12л вегетативну підщепу на отримання підщеп методом вертикальних відводків. 9 відер-контейнерів вже з вегетативною підщепою М9 Т337 вже стоять  на заливній грядці. Експериментую вперше так виростити собі підщепу яблуні.  Тому не спішу засаджувати їх ціле «поле».

 Вивезти з пристінної теплиці в теплицю №2 один сорт троянд щеплених на адаптацію до більш сухого мікроклімату.  Так й зробив. Тільки не вивіз, а виніс. Щоб не порозтрушувати. Троянда плетиста Мадам Ісаак Перейро в контейнерах 0.5л вже в теплиці №2 під притінюючою сіткою. Процес адаптації розпочався. Неділі зо дві думаю вистачить. Далі, в каталог.

Роза Мадам Исак Перейро. (Madame Isaac Pereire) Плетистая ...

 

 Посилторг. Були нові замовлення. Підтвердив. Умови нагадав. Консультації надав. Оплачені замовлення роздрукував. Не оплачені чекають 3 дні. Далі, видаляю.

Гріють душу подяки. Спасибі й Вам! Що робите нашу Україну квітучою. А я що? Лише стою на підхваті. Де, кому, якими  рослинками, в цій вашій благородній справі допомогти. Все ви! Все ви. Вам велика подяка!

Слава Україні! Ми переможемо прокляту Підаруссію. Обов’язково переможемо! Знищимо! Я навіть знаю як це зробити. Писав вже. Та не гріх повторяти, до поки не застосуємо. Від 40 пунктів запуску дронів вздовж кордону з Підаруссією. Це кожному достається смуга шириною біля 50 кілометрів. Й кожен пункт запуску дронів в своїй смузі відповідальності за смерть Підаруссії, винищує всі комунікації. А їх не так й багато. Нафто, та газопроводів рахуємо в штуках. Залізниць на карті побачив лише 6  в азимуті на північ. Й 8 в сторону Уралу. Розділіть на 40. Хіба це непосильна робота їх зупинити. Й такими підтримувати довго? Ну, десятки високовольтних ЛЕП. Також, розділити на 40. То це навіть не кожному пункту запуску в своїй смузі враження варто турбуватись. Сусіди вже зроблять цю роботу. Десь приблизно ось так я бачу смерть Підаруссії. Через смерть її економіки. А потім й бюджету військового, що живиться податками, які вже ніхто й ніколи не заплатить. Бо все зупиниться без комунікацій працюючих.

  

17.5.2025.

 Й сьогодні погода скоріше дощова. Як там в тій приказці? 3 дощі в травні, й агроном… (Може їхати на курорт відпочивати на цей час сміло ).

 План робіт підлаштовую під реалії погоди.

 Догляд за череночником та зимовим щепленням. Це обов’язково. За будь якої погоди, Робив.

 Висадка вкорінених живців в контейнери д5 та 0.5л. Розпочав з вкоренившихся вже в воді живців олеандру рожево-фуксієвого.  

Далі пухиреплідник Дартс голод,

буддлея Вайт букет,

Буддлея Давида White Ball, дерево бабочек (контейнер 0.5л) саженцы

жимолость витка Тельмана,

Саженцы Декоративных кустарников - жимолость тельмана ...

жимолость їстівну Войтек.

Хосту Вайд брім поділив й розсадив, піджививши. Замульчував й повернув на її місце в заливній грядці.

+ 12 хост Вайд брім  пересадив в контейнери д 12. Врожай. Таким скромним видався врожай цієї хости на цей момент часу. Й то добре.

Перенести один сорт зимового щеплення з пристінної теплиці з під притіненої плівки, в Т2  під притінюючу сітку. Це так собі запланував. А переніс персик Ред хейвен,

яблуню Богемія ред.

Богемія Ред | Плодопитомник — Летичев-Сад

Та троянду плетисту Ред парфум.

Плетисті червоні троянди

 Кухня. Лінь двигун прогресу. Замість того, щоб до каші зробити салат. Обійшовся соусом, щось на зразок майонезу. Варені яйця, олія, оцет яблучний, гірчиця, сіль  йодована. Й щоб в тому соусі було хоч щось корисне, відварена порція зелені хмелю, кропиви та лілейника з морозилки. Нічого так соус вдався. Каша була рада таким попутчикам.

Ну а десерт вже зовсім лінивий. Молочнокислий сир, грушева сушина, з тієї, що блендер не зміг перетворити на муку, ванілін. Кип’яток. Блендер на хвилинку. Десерт готовий.   До висівкової булочки з розчинним цикорієм. А може бути! Моя лінь мені відкрила новий напрямок. Навіть зовсім стали непотрібні покупні зерна. Якими я зазвичай збагачував свої десерти.

 Посилторг. Обробив нові замовлення. Підтвердив. Умови нагадав. Один пан написав, відмовляюсь, бо так багато умов… Дивний. Та чи не кожна та умова, це мінімум мінус 30 – 40 гривень з твого рахунку на оплату замовлення. Але. Клієнт ЗАВЖИ правий. Пока, пока! Мені з головою хватає роботи з тими покупцями, умови яким підходять. Ще б пак! Пошукайте ще таких умов, яким відповідають ці заявлені ціни. Й такий вибір в одному місці. А це також ціни. За доставку вже, але з того ж таки гаманця. Вашого. Раз заплатити Новій пошті за 1 посилку, чи 6 раз. На очі очки придумали. Ще б  на розум придумали такі очки. Тож, а нам своє робити, консультую. Продати мало. Потрібно щоб ще й все вдалось в садовода. Оплачені замовлення роздрукував. Та робити їх прийдеться не сьогодні. Все дощить, й дощить.

 Глід зацвів. До речі, його сіянці є в продажу  в контейнерах Д5, та саджанці в контейнерах Д12. Питали з чого робити живопліт. З глоду. З голду!

  Хоста Біг мама в контейнерах Д12 сьогодні виглядає ось так. 90 гривень, й вона ваша.

 Аквілегія, це справжня прикраса венсняного саду. В контейнерах Д5 по 25 гривень  можите вибрати з декількох пропозицій різних сортосусмішей собі розсади авілегії в свій сад. Це на довгі роки.